ipasuma kredits

Būvniecības kredīts – vai tā ir laba ideja?

Kredīts ir viena no izejām, kuru var piemērot praktiski ikvienai situācijai, jo ar kredīta palīdzību ir iespējams iegūt līdzekļus, kuri tev pietrūkst, lai tu īstenotu savu mērķi, vienalga vai tas ir kādas preces iegāde vai, piemēram, jauna mājokļa būvniecība, taču, vai tiešām kredīta ņemšana būvniecībai ir laba ideja?

Jāsaka, kā tā viennozīmīgi uz šo jautājumu ir ļoti grūti atbildēt, jo kredīta ņemšana, protams, atšķiras katrā situācijā. Visbiežāk, ja tev jau sen ir sapnis par savu māju un tev ir stabili, regulāri un pietiekami lieli ienākumi, lai tu katru mēnesi kreditoram varētu atmaksāt visai lielu naudas summu, par šo mājas celšanu, tad tu noteikti droši vari doties uz kādu komercbanku vai nebanku kreditoru un aizņemties kredītu. Taču, ja tu šaubies par savu spēju atmaksāt lielu kredītu, vai, piemēram, tu strādā vietā, kurā ir nestabili ienākumi, kuru apmērs var mainīties katru mēnesi, šādā gadījumā tev noteikti vajadzētu padomāt, vai tev patiešām pašreiz vajadzēt ņemt kredītu, īpaši mājokļa būvniecībai, kas parasti ir ļoti liels kredīts un ilgu termiņu, tātad šis kredīts ir ilgtermiņa saistības

Būvniecības mērķiem arī nevajadzētu aizņemies ātro kredītu, jo ātri kredīti paši par sevi ir īstermiņa kredīti, kuriem tiek piemēroti visai lieli procenti, taču, tā kā kā jau minēju būvniecībai parasti tiek ņemtas lielākas summas, arī kredīta atmaksas termiņi ir ilgāki, un šādā gadījumā būs piemērotāks kāds no ilgtermiņa kredītiem. Būvniecībai var aizņemties ierasto patēriņa kredītu, kurš ir piemērots jebkādiem tēriņu mērķiem, taču ir arī kreditori, kuri speciāli piedāvā klientiem kredītus būvniecībai, kurus arī parasti sauc par būvniecības kredītiem. Šie kredīti ir līdzīgi hipotekārajiem kredītiem jeb hipotēkām, jo bankas šos kredītus izsniedz pret nekustamā īpašuma ķīlu. Taču šī ķīla arī nosacīti nav slikta lieta, jo tā bieži vien ļauj bankām kredītiem noteikt ievērojami zemākas procentu likmes, jo ķīla ir bankas garantija, ka, pat, ja klients neatmaksās visu kredītu, banka saņems klienta ķīlu savā īpašumā, kura atsvērs zaudētos naudas līdzekļus.

Comments are disabled