darga maja

Dārgākas pasaules dzīvojamās mājas

Daudziem cilvēkiem visparastākās ēkas būvniecība varētu šķist kā ļoti dārgs prieks, jo galu galā, lai uzbūvētu pat vienkāršu ēku, ir nepieciešams liels vairums dažādu materiālu, darbaspēka un arī laika, kas kopā rada visai lielas izmaksas. Taču salīdzinot parastas mājas būvniecību ar pasaulē dārgāko māju izmaksām, parastas viensētas būvniecība ir nieks.

Pasaulē dārgākā māja pašreiz atrodas Mumbajā, Indijā. Šī ēka pieder Mukešam Ambani un tās tīrā vērtība ir aptuveni 23.9 biljoni ASV dolāru, bet tirgus vērtība ir 1 biljons dolāru Šī ēka, lai gan ir privātmāja, tai ir 27 stāvi. Ēkas 400 tūkstošos kvadrāt pēdu ietilpst kā 6 pazemes līmeņi, kuros var novietot automašīnas, tā 3 helikopteru nosēšanās vietas un pat tā dēvētais “veselības” līmenis. Lai šī ēka būtu pilnībā funkcionāla, tajā ir jānodarbina 600 cilvēku.

Otrā pasaulē dārgākā privātmāja atrodas Francijā un to sauc Villa Leopolda. Tās pašreizējā īpašniece ir Lilija Safra un par tās tīro vērtību tiek uzskatīts 1.3 biljoni dolāru. Baumo, ka šī ēka ir viena no ēkām, kuru Karalis Leopolds II uzbūvēja kādai no savām mīļākajām. Šī māja atrodas uz 20 akru liela zemes gabala, tā ir aprīkota ar baseinu un virkni citām ērtībām un tād tirgus cena pašreiz ir 500 miljoni eiro.

Trešā pēc tirgus vērtības dārgākā privātmāja ir Ņujorkas štata Hemptonos esošā ēka ar nosaukumu Feirfīlda. Tās tīrā vērtība bija aprēķināta 6 biljonu dolāru vērtībā, bet tās tirgus cena 2014. gadā bija 248.5 miljoni dolāri. Tās īpašniece Ira Rennerta var izbaudīt šo ēku un tās 29 guļamistabas, 39 vannasistabas, trīs peldbaseinus, kā arī apgādāt savu villu ar enerģiju, kuru ražo personīgā elektrostacija.

Kā ceturto šajā sarakstā ir jāiekļauj Londonas Haidparkā esošās ekskluzīvās ēkas One Hyde Park mansardu. Šis ekskluzīvais augšstāva dzīvoklis ir aprīkots ar ozona baseinu, atsevišķu izklaides istabu, golfa stimulatoru un pat atsevišķu SPA centru, un tas 2014. gada maijā tika nopirkts par 237 miljoniem ASV dolāru.
Un arī 5 dārgākā rezidence atrodas Londonā, Kensingtonas Pils dārzā. Šo vietu dēvē par biljonu rindu, jo šajā parkā, kuru apsargā augstākās klases apsardzes sistēma, ir atrodamas tikai 3 mājas. Dārgākā no tām ir gruzīnu stilā ieturēta māja kura atrodas tuvu Izraēlas vēstniecībai un kuras tirgus cena ir 222 miljoni ASV dolāri.

Comments are disabled