construction-646914_1280

Mājas būvēšana.

Runā, ka katra, stiprā dzimuma programma sastāv no: koks jāiestāda, dēls jāizaudzina, māja jāuzbūvē. Kādreiz, mums ir ļoti liela vēlēšanās to izpildīt, tieši to daļu, kur runa iet par mājas būvēšanu. Tikai kā lai to izdara, ja nav nemazākās saprašanas?

No kādiem materiāliem mūsdienās būvē mājas?

Mūsdienās ir aktuāli divi, māju būvniecības veidi – no ķieģeļiem un no blokiem. Abas tehnoloģijas ļauj iegūt stipras, izturīgas, dzīvošanai piemērotas mājas.

Galvenais, pareizi izvēlēties, kas būvēs un no kā būvēs. It īpaši tas attiecas tas, ja esat izdomājis būvēt karkasa māju. Te, ir ļoti svarīgi pareizi izvēlēties materiālus un atrast celtniekus – sava amata pratējus. Tāpēc, steigties nevajag, ja māja ir no smagiem materiāliem, tad to sabojāt nav tik vienkārši, bet ja no vieglajiem materiāliem – tad labāk septiņas reizes nomērīt un tikai tad vienu reizi griezt.

Kas ir vieglie un smagie materiāli?

Loģisks jautājums. Atbilde vienkārša. Smagie materiāli ir materiāli, kuri ir smagi, masīvi, vēl tos sauc par akmens materiāliem (putu betona bloki, gāzbetons, keramiskie bloki, ķieģeļi). Tāda māja prasa pamatīgu dzelzsbetona fundamentu.

Ja saka, ka mājai sienas ir no viegliem materiāliem, tad ar to ir jāsaprot, ka tā ir paneļu vai karkasa māja. Karkasa māja sastāv no koka vai metāla karkasa, siltinājuma slāņa un no apdares slāņa. Vieglajai mājai fundaments arī ir no vieglākiem materiāliem. Celt tādu māju ir ātri un vienkārši, salīdzinājumā ar māju, no smagajiem materiāliem.

Cik ilgi māja kalpos?

Atbilde – ja materiāli ir piemeklēti pareizi, celtnieki ir profesionāļi, ceļot tika ievērotas visas tehnoloģijas, tad tai ir jāstāv vismaz trīs paaudzes. Jebkurai mājai. Labākajā gadījumā – kādi 75 gadi. Ja laicīgi tiek veikts kvalitatīvs remonts, tad arī ilgāk. Māja, uzbūvēta no smagajiem materiāliem, var kalpot ilgāk par 100 gadiem. Tikai, jāņem vērā visi piesardzības līdzekļi, lai novērstu mitrumu un pasargātu fundamentu.

Karkasa mājas parasti kalpo 25 – 50 gadus. Mājas mūža ilgums ir atkarīgs no karkasa materiāliem, siltuma izolācijas materiāliem un montāžas īpatnībām. Kokam, no kura tiek būvēts karkass ir jābūt ideāli sausam, siltinājuma slānim – kvalitatīvam un labi pasargātam no ūdens. Karkasa mājas ,parasti, remontē tikai no ārpuses, nomaina apdares un siltinājuma materiālus.

Apkopojam rezultātus: ja jūs gribat, lai jūsu uzceltajā mājā, ir iespēja dzīvot gan bērniem, gan mazbērniem, tad izvēlieties celtniecībai ķieģeļus vai gāzbetona blokus. Šie materiāli izceļas ar izturību. Neviena karkasa māja nav spējīga kalpot tik ilgi, kā ķieģeļu un gāzbetona bloku mājas.

Kādu projektu izvēlēties – gatavo vai individuālo?

Smagās mājas varat būvēt pēc jebkura projekta – ierobežojumu nav. Daudzi izvēlas ekskluzīvus projekta variantus, bet arī jau gatavajos projektos ir savi plusi. Piemēram, jums var parādīt jau gatavu, uzbūvētu māju, jums var būt iespēja apskatīt to no iekšpuses. Gatavus projektus var sameklēt interneta katalogos.

Vieglās mājas, parasti, būvē pēc gatavā projekta. Tos var iegādāties firmā, kura specializējas šajā jomā, kopā ar būvniecības komplektu. Apdari, pēc izvēles, veicat jūs pats. Ja jums tāda māja pie sirds neiet, tad par atsevišķu samaksu, varat pasūtīt individuālo projektu. Arī šajā gadījumā jums būs jāievēro karkasu māju būvniecības kopējās prasības.

Comments are disabled